



| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 pF |
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Leakage Current | 10 nA |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.75 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | Ethernet, LVDS, USB |
| Working Voltage | 5.5 V |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Power Dissipation | 45 W |
| Peak Pulse Current | 3 A |
| Number of Channels | 4 |
| Breakdown Voltage | 6.5 V |
| Max Reverse Leakage Current | 10 nA |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 6.5 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5.5 V |
| Clamping Voltage | 15 V |
| Peak Pulse Power | 45 W |
| Power Line Protection | Yes |
| Number of Bidirectional Channels | 4 |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 1 mA |
| Voltage ESD Contact | 15 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 0.95 pF |
Stock: 2521
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25987
Ext.Price$0.25987
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25987 | $0.25987 |
| 10 | $0.23719 | $2.37190 |
| 50 | $0.21648 | $10.82400 |
| 100 | $0.19549 | $19.54900 |
| 500 | $0.17654 | $88.27000 |
| 1000 | $0.13453 | $134.53000 |
| 3000 | $0.10251 | $307.53000 |
| 5000 | $0.09614 | $480.70000 |
